Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt NÕUSTUN

Ooperid, operetid ja balletid! Rahvusooper Estonia suursugused etendused kuni -61%

Pakkumine kehtib ühele ja sisaldab piletit Sinu poolt valitud Rahvusooper Estonia etendusele

-61% Soodushind 12.00€ Tavahind 31.00€

Pakkumine on lõppenud.
Vaata teisi sarnaseid pakkumisi ›

Turvaline Ostukoht
Turvaline
Ostukoht

Turvaline Ostukoht

Oleme E-kaubanduse Liidu poolt tunnustatud ostukeskkond. Viimase 6 aasta jooksul oleme teenindanud üle 1 miljoni tellimuse.

Mugav tagastamine
Mugav
tagastamine

Mugav tagastamine

Chillist soetatud tooteid, vouchereid ja kinkekaarte saab tagastada 14-päeva jooksul (v.a seadusest tulenevad erandid)

Tasemel klienditeenindus
Tasemel
klienditeenindus

Tasemel klienditeenindus

Kiire ja sõbralik klienditeenindus on abiks tööpäevadel 9:00-17:00. Mugav abikeskus annab vastused ööpäevaringselt ning iseteenindus taastab kaduma läinud voucherid.

Kliendid kiidavad
Kliendid
kiidavad

Kliendid kiidavad

Chilli e-teenindust on tunnustatud usaldusmärgisega Kliendid kiidavad.

Tingimused

  • Pakkumist saab kasutada kohe peale ostmist ja kuni 21.03.2020

Mida kliendid arvavad?

Käesolevad hinnangud pärinevad Chilli klientidelt

Tutvustus

Rahvusooper Estonia tegevus ulatub tagasi 1865. aastasse, mil Tallinnas loodi laulu- ja mänguselts "Estonia". Seltsi algatusel ja baasil alustas 1906. aastal tegevust professionaalne Teater Estonia, mis on tänaseks juba üle 100 aasta teatrihuvilisi maailmatasemel meelelahutuse ja unustamatute elamustega rikastanud. Publiku ees avaneb värvikas mängukava, kust leiab nii klassikalisi kui ka kaasaegseid ooperi-, balleti-, opereti-, muusikali- ja lastelavastusi.

Ooperi idee põhineb Jaan Kruusvalli näidendil „Pilvede värvid“ (1983), mis käsitleb eestlaste põgenemist kodumaalt Teise maailmasõja sündmuste keerises. Aeg ei ole Eestist lahkumise puhul aga määrav – mindi sõjaajal, põgeneti Nõukogude okupatsiooni eest ning välismaale siirdutakse massiliselt ka nüüd, vabaduse päevil. Ühe pere lugu peegeldab paljude Eesti perede lugusid aastatel 1987–1993. Ooper püstitab küsimusi, kelle jaoks vaba Eesti taastati, kui kõik ka nüüd välismaale ihkavad? Miks kaob hoolivus ja ühtehoidmine nii ruttu ja algab igaüks-enda-eest tegutsemine?

20. ja 22. veebruaril on seda poplulaarset ooperit võimalik näha viimast korda!

Giacomo Puccini ooper. „Tütarlaps kuldsest läänest“ („La fanciulla del West“) järgnes „Madama Butterflyle“ (1904), mis põhineb samuti Belasco näidendil. Ooper esietendus edukalt Metropolitan Operas 1910. aastal, peaosades legendaarsed Enrico Caruso ja Emmy Destinn. Ajal, mil ilukirjanduses ja kinolinal hakkasid tooni andma vesternid, tõi Puccini selle žanri ka ooperilavale. „Tütarlaps kuldsest läänest“ mõjutas mitmeid 20. sajandi heliloojaid, eriti aga Andrew Lloyd Webberit, kelle „Ooperifantoomis“ (1986) esitatud aaria „Öömuusika“ kopeerib Dick Johnsoni esimese vaatuse aariat „Quello che tacete“.

„Pool lehekülge Ferenc Liszti partituuri kaalub üles kõik minu kirjutatud ja veel kirjutamata operetid.“ Nõnda on öelnud ungari operetihelilooja Imre Kálmán, kellele tema kaasaegsed andsid nime Operetikuningas. Kohe oma esimese operetiga „Sügismanöövrid“ (1909) tõestas Kálmán, et tema näol on tegemist äärmiselt andeka operetikomponistiga ning tema järgnevad teosed vaid kinnitasid seda fakti. 

Ühel päeval saab vana leierkastimees papa Carlo kingituseks pealtnäha tavalise puuhalu. Kui ta sellest aga endale nuku voolib, ärkab too ellu. Papa Carlo paneb talle nimeks Buratino ja müüb maha oma kuue, et poisi koolisaatmiseks raha hankida.

"Tannhäuser" kuulub koos "Lendava hollandlase" ja "Lohengriniga" Wagneri romantilisema helikeelega loominguperioodi. Jutustades inimlikest püüdlustest oma unistuste poole, põimib "Tannhäuser" ajaloolise lahutamatult müütilisega, moodustades Wagneri ooperitele iseloomuliku maagilisrealistliku maailma. Ooper põhineb legendidel, mis jutustavad minnesinger Tannhäuserist ja Wartburgis toimunud lauljate võistlusest. Wagner seob Tannhäuseri ajaloolise isiku müüdiga Veenuse naudinguterohkest armumaailmast, vastandades sellele Elisabethi puhta ja lunastava armastuse. Tänaseks on "Tannhäuseri" tuntumad numbrid Wolframi "Ehatähe laul" ja meeskooride püsirepertuaari kuuluv palverändurite koor III vaatusest.

Ballett jutustab värvika loo 20. sajandi ühe kuulsama boheemlasest kunstniku Amedeo Modigliani (1884–1920) tormilisest elust. Tema looming oli sillaks kubistide, eeskätt Pablo Picasso ja 1920ndate aastate art deco kunstnike põlvkonna vahel. Modiglianist räägitakse legende. Tema ekstsentriline natuur, praalimine ja emotsionaalsed kannapöörded, kirglikud armulood kirjanike Anna Ahmatova ja Beatrice Hastingsiga ning kunstnik Jeanne Hébuterne’ga, unistus pääseda Parnassosele ja rivaalitsemine Picassoga, tuberkuloosist tingitud terviseprobleemid, mida ta üritas varjata ohtra alkoholi ja narkootikumide tarbimisega – see kõik on pakkunud rohkelt kujundirikast materjali põneva lavateose sünniks.

Giacomo Puccini "Tosca" on üks enimmängitavaid oopereid maailmas ja pole raske aimata, miks. See on kirglik ja kontrastne draama, milles igapäevaelu võib osutuda ettearvamatumaks kui kõige seiklusrikkam unenägu.

20. sajandi ühe suurema meloodiameistrina on Puccini loonud oma tegelastele värvikad ja haaravad muusikalised portreed ning maalinud julgeid kõlavärvinguid ja meeldejäävaid meloodiaid kasutades Pariisist kauni ja romantilise pildi. Claude Debussy on öelnud: "Keegi pole tolleaegset Pariisi nii täpselt kirjeldanud kui Puccini oma ooperis "La bohème"."

"Figaro pulm" kujutab ühtainsat tormilist päeva Almavivade majapidamises, kus krahvi paaž flirdib aedniku tütre Barbarinaga, jumaldades samas krahvinnat, kes armastab krahvi, kes tahab Susannat, kes on kihlatud Figaroga, kes on lubanud abielluda doktor Bartolo naise Marcellinaga, kes on piisavalt vana, et olla Figaro ema… ja see kõik sünnib Figaro pulmapäeva eelõhtul!

Romantilise balleti tippteos „Giselle“ on alates esietendusest inspireerinud mitmeid koreograafide põlvkondi. Mitte asjata ei tunnistatud seda „oma ajastu parimaks balletiks“ ja vääriliseks järglaseks kümme aastat varem esietendunud „Sülfiidile“. „Giselle’is“ sulanduvad imeliseks tervikuks suurepärane süžee, muusika ja ebamaiselt õhuline liikumine. Balleti aluseks on kaks kummituslugu: Victor Hugo luuletus „Fantoomid“ ja Heinrich Heine poeem „Saksamaa: talvemuinasjutt“, millest sündis müstiline ja ülev libreto.

Ühe tuntuma orkestriteose „Šeherezade“ looja Rimski-Korsakov kirjutas viisteist ooperit. „Tsaari mõrsja“ on neist tähelepanuväärsemaid. Selles on nii itaalia romantilise ooperi kui shakespeare’liku draama hõngu. Ooperi muusika, eriti selle vokaalne külg, tõstab teose kõrgemale tavapärasest olustikudraamast ja annab talle tõelise traagilisuse, mis garanteerib teosele suure populaarsuse.

Rahvusooper Estonia – maja täis muusikat!
 
Jälgi Rahvusooper Estonia tegemisi ka nende Facebooki lehel

14 päevane tagastusõigus

Soovid firmale arvet?

Sulle võiks veel meeldida

Kõige populaarsemad päevapakkumised
×